CD bērniem un vecākiem


Lai iegādātos CD un citus materiālus sadaļā - KATALOGS  

CD "PASAULĒ  POPULĀRAS   BĒRNU  DZIESMAS  LATVISKI" Nr 1
Ziemassvētku pasaka - scenārijs skolotājiem, pasaka ģimenēm

"Kā lāči un eži Ziemassvētkos miegu negulēja" 

Cena: 10,89 EUR - lejuplāde MP3 un PDF

"Dziesmas rotaļas dejas bērniem - 2" Ziemassvētku rotaļas un dejas.

Cena: 10,89 EUR - lejuplāde MP3 un PDF

Dziesmas, rotaļas, dejas bērniem 1.daļa

Cena:10,89 EUR - lejuplāde MP3 un PDF


Grāmata, ar pievienoto CD, tika veidota, kā metodisks materiāls pirmsskolas mūzikas skolotājiem, grupu skolotājiem un ģimenēm, kuras mīl muzikālas aktivitātes kopā ar saviem bērniem mājas apstākļos. Tāpēc grāmatā aprakstīti dažādie varianti tam, kā iespējams izmantot šo muzikālo materiālu.

CD materiālu iedziedājuši Babītes novada PII "Saimīte" bērni vecumā no 4-5 gadiem. Bērni šīs dziesmas, rotaļas un dejas, izdziedājuši, izspēlējuši un izdejojuši mūzikas nodarbībās vidējās un vecākās vecuma grupas laikā. Tāpēc, izmantojot šo mūzikas materiālu, iespējams pielāgot uzdevumus visām pirmsskolas vecuma grupām. 

CD apkopoju to tautas mūzikas materiālu, kuru izmantoju muzikālās audzināšanas saturā, kurš patīk bērniem un kuru iespējams gan izdziedāt gan izspēlēt uz ritma un mūzikas instrumentiem gan izspēlēt kustību rotaļās. Priekš manis un bērniem šis materiāls dod iespēju radoši izpausties dažādos muzikālās darbības veidos. Tas ir interesanti gan bērniem, gan man kā skolotājai. Tas nostiprina bērna atmiņā šo mūzikas materiālu un tas neapnīk, jo dod iespēju dažādām aktivitātēm.

Iedziedātais materiāls izmantojams arī grupas skolotāju rīta aplim vai dinamiskajām pauzēm. Pavadījumi dod iespēju radoši izdomāt savus teksta variantus. Tas dod iespēju izdziedāt dažādu dzīvnieku un putnu balsis un kustībā izspēlēt to visu. 

CD iekļautas latviešu tautasdziesmas manā apdarē, cittautu tulkotās rotaļas, kā arī divas manis komponētas un viena manas ģimenes kopradīta dziesma. Pavadījumi papildināti ar dzīvnieku un dabas skaņu efektiem, kuri uztur bērna uzmanību. Rotaļas dod jautrību un prieku. Māca mīlestību un draudzību. Grāmatu ar Cd var iegādāties TIKAI elektroniski kā lejuplādi.

Dziesmas CD:

Ir jau visi mūsu bērni. Latv.t.rot.

Mūsu aplis. V.Vītola

Staigā, lec! Angļu bērnu dz. 

Klausies! V.Vītola

Ķizi, bē! V.Vītola

Ar gailīti Rīgā braucu. Latv.t.dz.

Tec meitiņa. Latv.t.dz.

Gulēja saulīte. Latv.t.dz.

Kamoliņš. Latv.t. rot.

Oira- cauri Gadskārtu svētkiem. Latv.t.rot.

Čuči saldi. M.Vītols


CD ir apkopotas populāras angļu un amerikāņu bērnu dziesmas, kuras ir izglītojošas un māca, un vingrina pirmsskolas vecuma bērnu prasmes - lasīt, skaitīt, rēķināt, u.c. 

Dziesmu tekstu buklets bezmaksas, sadaļā - dziesmu vārdi un notis

Failus MP3 un PDF var iegādāties, kā lejuplādes.

Pievienotas notis (PDF) un rotaļu apraksti (PDF), scenārijs un pasakas stāstīšanas paraugs (PDF).

Scenārijs pielāgojams visiem pirmsskolas vecumposmiem. Ģimenes to var klausīties, kā muzikālu pasaku.


Latviešu tautas rotaļas "Oira" Ziemassvētku variants (video sadaļā ROTAĻAS)

1.Ti ti di tididī Ziemassvētki! 4x
Lec, rūķi, lec, lec, lec! Nedomā par kurpēm! 2x
2.Ti tidi tididī pīrādziņi! 4x
Lec, rūķi, lec, lec, lec! Nedomā par kurpēm! 2x
3.Ti tidi tididī piparkūkas!
Lec, rūķi, lec, lec, lec! Nedomā par kurpēm! 2x
4.Ti tidi tididī eglīte, eglīte! 4x
Lec, rūķi, lec, lec, lec! Nedomā par kurpēm! 2x
5.Ti tidi tididī dāvanas, dāvanas! 4x

 

Dziesmas rotaļas dejas bērniem 1 

Pievienotas notis un grāmata (PDF) ar rotaļu aprakstiem un variantiem.

"Staigā, lec" rotaļa ir integrējama grupas dzīvē, veidojot dinamiskas pauzes kā atpūtu no mācību aktivitātēm.

 "Klausies" dziesmiņa lieliski der māmiņdienā, kad var mainīt vārdus un "paldies" un "lūdzu" vietā dziedāt "mammu mīlu", "tēti mīlu" "visiem bučas", utt.

Klausies un saskaitīsim cik zvēriņi pieminēti dziesmā? Putniņi - daudz, kaķis viens, zivtiņas - daudz, sunītis viens, dzenis viens. Cik vilnīši jūrā - daudz, jūra liela. Cik reizes kaļ dzenis, klausies un parādi pirkstiņus. Izmantojam kociņus, kuri klauvēs kā dzenis.

"Mūsu aplis" rotaļā mazajiem ļoti patīk turēties aplī pie krāsainās lecamgumijas. Nobeigumā jāpalaiž gumija vaļā un jāaplaudē! Liels aplis, mazs aplis. Ņemam gumiju un turamies pie tās aplī, kad dziesma beidzas, laižam gumiju vaļā un sitam plaukstiņas. Vairākas gumijas - cik apļi iznāks? Salīdzini kas vēl ir apaļš kā aplis? Kas vēl ir liels, kas mazs?

"Ir jau visi mūsu bērni" - rotaļu izmanto arī kā bērnu radošuma veicinātāju, rosinot bērnus izdomāt kādi personāži sanākuši. Piemēram - Ir jau visi mūsu kaķi, suņi, lauvas, citplanētieši, ķīnieši, japāņi, angļi, bizmārītes, zivtiņas, utt. Rotaļā ir starpspēle, kuras laikā var sameklēt citu draugu un sveicināties, mainot pārus.

Dziesma" Tec meitiņa" izspēlē pirkstu spēli. Cik kājas meitenei, cik zēnam, cik kaķim, cik zaķim utt. Cik reizes sitam plaukstas dziesmā, cik reizes kājas? Saskaitīsim cik mums ir kājas. Cik mammai kājas? Cik galdam?

Dziesma " Čuči saldi!" Cikos bērni vakarā iet gulēt? Kāds izskatās pulkstenis. Kur ir cipars 9? Cikos bērni ceļas? Sameklēsim ciparu 7. Cikos ēdam brokasti? Cikos pusdienslaika čuča? Uzliek dziesmu, visi guļ. Kad apstādina, skolotāja rāda pulksteni, cik tas rāda, bērni rāda un stāsta ko dara, ja pulkstenis rāda tik vai tik. Cikos mammma ar tēti iet gulēt? Taisām reportāžu - uz lielas lapas zīmējam cikos ko darām. Ģimenes nes savus zīmētus plakātus par to kāds ir ģimenes dienas ritms.

Dziesma "Ar gailīti Rīgā braucu" - Bērni Kinderoliņās saber 5 -10 zirņus. Bērni skandina izveidotos oliņu šeikerus. Dzied tikai 1. pantu. Tad visi jautā: "Cik zirnīšu vezumā?" - kāds no bērniem vai skolotāja paceļ ciparu kartīti, bet bērni atver kinderoliņas šeikeri un izņem attiecīgu skaitu zirņus un noliek sev priekšā. Spēli turpina dziedot attiecīgo zirņu  skaitu - 6 zirnīši vezumā, 0 zirnīšu vezumā, utt. Izmanto rotaļas ātro instrumentālo daļu, lai paskraidītu grabinot zirņus kinderolā. Tad atkal sēž un skaita. Rosina bērniem pašiem uzņemties rotaļas vadīšanu un izdomāt zirņu skaitu. Nobeigumā izber visus zirņus sev priekšā un saskaita. Var izmantot mazas bļodiņas, lai zirņi neripotu pa visu telpu.

Rotaļdeja "Kamoliņš". Tinam vienu, divus, trīs, utt. kamoliņus. Izmanto roku lelli kaķi. Aicina bērnus attēlot gulēšanu ar acīm ciet. Tikmēr kaķis paņem kādus kamoliņus. Bērni skaita, cik kamoliņi palika. Tad sauc kaķi "kss, kss, kss" un skaita, cik kamoliņus kaķis paņēma. Izveido mazus kamoliņus, kurus bērni, sadaloties pāros pa divi, var iztīt un satīt.

Mācās krāsas. Darbojoties pārī, mācās tīt kamolu.


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.